HOME         O NAS         NOWOŚCI         KONTAKT                

Home
RASA         NASZE PSY         SZCZENIĘTA         MIOTY         GALERIA         LINKI
Archiwum 2016


Archiwum 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010


Podsumowanie roku 2016

Był to rok nowych wyzwań. Nasza młodzież dorasta. Pozostawienie rodzeństwa z miotu niesie za sobą podwójną pracę, nie tylko dotyczącą socjalizacji i szkolenia, ale również przygotowania do wystaw i, co trudniejsze, prób pracy. Nasze „maluchy” sprawiły się rewelacyjnie, zdobywając na Beskidzkich Próbach Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras Wadowice dyplom I stopnia, a Buszel (Cornadore ALLYN) wygrał cały konkurs zdobywając 100 punktów na 100 możliwych. Także i na wystawach Ada i Buszel zaczęły odnosić duże sukcesy, zdobywając wiele młodzieżowych tytułów oraz rozpoczynając dorosłe championaty – Polski, Niemiec, Austrii, Słowacji oraz interchampionat. To spore osiągnięcia wziąwszy pod uwagę fakt, iż nie ukończyły jeszcze 18 miesiąca życia, a ilość zgłoszeń w rasie dochodziła nawet do 15! Oto tytuły zdobyte przez nasze psy w tym roku:

Corranroo CAROLINE:

Zwycięzca Europy VDH (trzeci raz w karierze!)
Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej
Zwycięzca Klubu Wyżłów (trzeci raz w karierze!)
Zwycięzca Niemiec – Bundessieger Dortmund
Zwycięzca Niemiec - German Winner Leizpig (drugi raz w karierze)
Zwycięzca Rasy Setter Derby – Austria
Zwycięzca Polski (drugi raz w karierze)

To ogromne osiągnięcia biorąc pod uwagę fakt, iż Kandy uczestniczyła tylko w 12 wystawach! 9 z nich odbyło się poza granicami naszego kraju, 7 z nich było międzynarodowych, 6 typu „winner”, trzech klubowych (Polska, Austria i Wielka Brytania), europejska oraz tradycyjnie Crufts. Na czterech wystawach zdobyła zwycięstwo rasy, na trzech BOS, na pięciu CACIB.

Cornadore ADA:

Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowo Wschodniej 2016
Młodzieżowy Zwycięzca Austrii 2016
Młodzieżowy Zwycięzca Wiosny 2016 - VDH-Frühjahrsjugendsieger
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Wyżłów 2016
Zwycięzca Karlsruhe 2016

Ada wzięła udział w 25 wystawach rozpoczynając sezon w klasie szczeniąt, kończąc w pośredniej (choć ze względu na wiek stale mogła być wystawiana w młodzieży) – i rozpoczynając dorosłe championaty – Polski, Niemiec, Austrii, Słowacji oraz interchampionat.

Cornadore ALLYN :

Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowo Wschodniej 2016
Młodzieżowy Zwycięzca Austrii 2016
Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2016
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Wyżłów 2016
BOG I, BOG IV

Buszel to doskonale się prezentujący młody pies, który (jak wierzymy) prawdziwe sukcesy ma dopiero przed sobą. Jako że całym sobą prosi „patrzcie na mnie” w tak młodym wieku zdążył już zdobyć miejsca na grupie – pierwsze na wystawie krajowej i czwarte na międzynarodowej w Poznaniu, najbardziej prestiżowej wystawie w Polsce. Także i on rozpoczął dorosłe championaty – Polski, Niemiec, Austrii, Słowacji oraz interchampionat.

Również inne szczenięta z naszego pierwszego miotu doskonale sobie radzą w nowych domach.

Cornadore ARRO (Argo) na Europejskiej Wystawie w Brukseli został Młodzieżowym Zwycięzcą Europy oraz zdobył drugie miejsce na finałach Best of Group Junior stając się drugim najlepszym młodym wyżłem w Europie! Wcześniej, podczas Setter Show w Moskwie został najlepszym szczenięciem wystawy. Dopełnieniem był tytuł Champion Rasy 2016 przyznany podczas wystawy "Golden Collar" w Moskwie.

Cornadore AVON TO ANNAGH (Avie) zdała w Kanadzie egzamin użytkowości FDJ - Field Dog Junior zdobywając 98/100 punktów. Niestety ze względu na kontuzję nie mogła uczestniczyć w tym roku w wielu wystawach. Udało jej się jednak zdobyć Winners Bitch, res. Winners Bitch oraz Best of Winners.

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE (Freddie Blue) bardzo dobrze radzi sobie na angielskich wystawach, gdzie mimo dużej konkurencji dwukrotnie był najlepszym szczenięciem a trzykrotnie najlepszym rezerwowym psem w rasie (co w tak młodym wieku na angielskich ringach rzadko się zdarza).

Cornadore AVOCA (Lilou) została Młodzieżowym Championem Polski, a na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Jeleśni zdobyła BOG III.

W tym roku Tesla (Redmore BRIGHT DIAMOND) zgodnie z powiedzeniem „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” ustąpiła miejsca młodszym psom dając im szansę na wygrane i tytuły. Tesla w przyszłym roku dołączy do weteranów i rozpocznie nowy rozdział w historii swoich wystaw, w tym roku zasłużenie odpoczywała. Tesla jest najbardziej utytułowanym naszym psem i nadal, mimo rocznej przerwy, najbardziej utytułowanym seterem irlandzkim czerwono-białym w Polsce.

Nasz staruszek Lumen (BENE VOBIS Adsum) skończył 12 lat. Mimo podeszłego wieku jest w bardzo dobrej kondycji i liczymy, że spędzimy wspólnie jeszcze wiele szczęśliwych lat.


**********************************************

24.12.2016 – Championship "Golden collar" Moskwa (RUS)
sędzia: Andriej Kisljakov (BLR)

Cornadore ARRO (Argo)
klasa młodzieży: CW, najlepszy junior, BOB, champion rasy 2016

Cudownie, Nataliya and Rostik!


Argo z handerką, Natalią Trots


**********************************************
11.12.2016 – Ladies Kennel Association (UK)
sędzia: Jeff Horswell (UK)

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE (Freddie Blue)
klasa post-graduate: 2/5

Bardzo typowy, uczciwy typ psa. Typowa głowa. Dobra długość szyi. Całkiem dobry front. Zwarte stopy. Pozioma linia górna, dobre ożebrowanie, krótkie lędźwia. Tylne kątowanie odpowiada frontowi. Mógłby być czystszy w ruchu, przyzwoita długość wykroku.

Doskonały wynik, Lynda & Alan, gratulacje!


**********************************************
11.12.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Doppel CACIB Wels (A)
sędzia: Lisbeth Mach (CH)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/2, CACA, res. CACIB

Wysokiej jakości pies, górnej granicy wzrostu, doskonały charakter, bardzo bliski wzorcowi, nieco miękki grzbiet, głowa pasująca do ciała, zgryz nożycowy, ciemne oko, nieco zbyt szczupły, wydajny ruch z dużą charyzmą.

Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/3, CACA, res. CACIB

17-miesięczna, bardzo obiecująca młoda suczka o prawidłowej wielkości, czysta barwa podstawowa, prawidłowa prezentacja i zachowanie, płynne linie, bardzo dobre kątowania, doskonała głowa z dobrym wyrazem, zgryz nożycowy, akcja kończyn jeszcze nieco młodzieżowa.


**********************************************
10.12.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Doppel CACIB Wels (A)
sędzia: Maria Hutsteiner (A)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 2/2, res. CACA

Bardzo dobrze prezentujący się pies, samcza, pełna wyrazu głowa, bardzo dobra linia szyja-grzbiet, wystarczające kątowanie przodu, dobre tyłu, nieco płaskie stopy, bardzo dobrej jakości sierść, wydajny, pozbawiony wad ruch.Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/2, CACA, CACIB, BOS

Elegancka suka średniej wielkości, sucza głowa, piękny wyraz, dobra długość szyi, prawidłowe kątowania, bardzo dobra linia górna, wydajny ruch, doskonale prezentowana.
**********************************************
04.12.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Duo CACIB Nitra (SK)
sędzia: Zsuzsanna Balogh (HU)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/1, CAC, CACIB, BOB

17-miesięczny, dobra wielkość i proporcje, lędźwie nieco zbyt długie, bardzo dobre osadzenie ogona, prawidłowy zgryz i głowa, dobra linia szyi, prawidłowe kątowanie, dobra linia dolna


fot. Agnieszka Skórzewska


Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/1, CAC

17-miesięczna, dobra kość, bardzo dobre proporcje, prawidłowa wielkość, nie tak elegancka, głowa zbyt mocna, dobra linia górna i dolna


fot. Agnieszka Skórzewska**********************************************
03.12.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Duo CACIB Nitra (SK)
sędzia: Zaza Omarov (GE)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/1, CAC, CACIB, BOB

Typowa piękna głowa, doskonale osadzona szyja, dobra górna linia, klatka piersiowa jeszcze w rozwoju, dobry ruch, dobre kątowanie


fot. Agnieszka Skórzewska


Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/1, CAC, CACIB (1/2), BOS

Typowa głowa, dobrze osadzona szyja, dobra linia górna, klatka piersiowa jeszcze w rozwoju, w ruchu nieco zbieżne kończyny przednie, dobre kątowanie


fot. Agnieszka Skórzewska**********************************************
03.12.2016 – Brantford and District Kennel and Obedience Club Inc. (CAN)
sędzia: Guy Jeavons (CAN)

Cornadore AVON TO ANNAGH (Avie)
Winners Bitch, Best of Winners, 3 points (major)


fot. Chantal Villeneuve

Ogromne gratulacje Mary!


**********************************************
02.12.2016 – Krajowa Wystawa Psów Świebodzice
sędzia: Andrzej Stępiński (PL)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1, CAC, najlepszy dorosły pies, BOB

Nawet jak na wiek trochę zbyt wąski, bardzo dobra górna linia, piękne wyjście szyi, bardzo dobre kończyny tylne, dobre kończyny przednie, ładna rzeźba głowy, wolałbym głębszą kufę, ładne oczy, bardzo ładny ruch oglądany z boku.


**********************************************
13.11.2016 – Krajowa Wystawa Psów - Zwycięzca Karlsruhe (D)
sędzia: Jeanine Bandel (D)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/3, VDH, res. CAC

Typowy 16-miesięczny pies z ujmującą samczą głową, prawidłowa sierść, soczysta czerwień, wydajny ruch z dobrą akcją kończyn przednich i mocną tylnych, w ruchu prawidłowa linia górna i dolna, w pozycji wystawowej pokazuje się również stabilnie.Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/2, VDH, CAC, Zwycięzca Karlsruhe, BOS

Typowa suka z suczą głową, z ciemnoczerwonymi łatami, prawidłowa sierść, swobodny ruch z dobrą pracą kończyn przednich i mocną tylnych, prawidłowa linia dolna, kończyny przednie prowadzone równolegle, kończyny tylne w ruch nie zawsze wystarczająco pewne, w postawie wystawowej i zachowaniu pewna.
**********************************************
12.11.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Karlsruhe (D)
sędzia: Christiane Lohmann (D)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: bdb 1/1

16 miesięczny czerwono-biały pies o bardzo mocnej kości, głowa przypomina raczej setera irlandzkiego, szczupła szyja, mocny kłąb, prosty front, powinien mieć bardziej okrągłą klatkę piersiową i szczuplejszą partię lędźwiową, potrzebuje czasu by dojrzeć jak dobre czerwone wino, płynny, pełen temperamentu ruch, w tej chwili jeszcze luźny w stawach, przyjazne usposobienie

Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk.1/1, VDH

16 miesięczna suczka o prawidłowej wielkości, prawidłowe oczy, szczupła szyja, mocny kłąb, prosty front, nieco luźna w łokciach, w budowie powinna być bardziej kompaktowa i atletyczna, dobra grubość kości, wygrywa ruchem


**********************************************
06.11.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Bratysława (SK)
sędzia: Pavel Navratil (CZ)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/1

Pies o mocnej kości, standardowa szata, dobra samcza głowa, strome kątowanie kończyn tylnych

Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk. 1/2

Suczka o średnio mocnej kości, prawidłowa postawa i ruch, standardowa szata, nieco bojaźliwa


**********************************************
05.11.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Bratysława (SK)
sędzia: Arne Foss (N)

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/1, CAC, CACIB 1/3, BOS

Bardzo samczy, typowy młody pies, przyjemna głowa, dobre umiejscowienie ramion, nieco długi w lędźwiach, dobra sierść, temperament i kolor

Cornadore ADA
klasa pośrednia: dosk. 2/2, res. CAC

Bardzo sucza, dobry typ, sucza głowa, dobre oko, dobra kość i stopy, dobre proporcje, typowe linie, dobre się porusza, potrzebuje więcej treningu w ringu


**********************************************
05.11.2016 – Brytyjski Klub Pointera i Setera (UK)
sędzia: Suzanne Humphries

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE
klasa pośrednia (yearling): 1/2

Dobry typ, kość i masa stosowne do wieku, nie zawodzi w ruchu. Doskonały kolor, typ i wielkość, nie przesadzony w żadnym kierunku. Dobra głowa, oczy i wyraz, słaby pigment na nosie, ale to nie psuje wyrazu i nie odwraca uwagi od łagodnych ciemnych oczu. Dobra proporcje głowy. Mocna szyja, dobre ramiona i przedpiersie. Dobrze rozwinięty jak na swój wiek i dobra szata z prawidłowymi łatami. Dobra linia górna i osadzenie ogona, który dobrze nosi w ruchu. Szerokie udo daje mu siłę ruchu i mocny krok. Podoba mi się. Ocenia się go z przyjemnością. Oczekuję, że w przyszłości na wystawch będzie mu dobrze szło.

Gratulacje Lynda & Alan!


fot. Claire Prangle


**********************************************
30.10.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Zwycięzca Polski Poznań
sędzia rasy: Adam Stasiak
sędzia BOG: Tadeusz Chwalny

Corranroo CAROLINE
klasa championów: dosk. 1/2, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski, BOS

Elegancka proporcjonalna suka o ładnej głowie, dobrej linii górnej i dolnej, bdb kątowanych kończynach, płynny, elegancki ruchCornadore ALLYN
klasa młodzieży: dosk. 1/1, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, najlepszy junior, BOB, BOG IV

Nieco wysoki elegancki pies o pięknej głowie, bdb linii górnej i dolnej, dobrze kątowanych kończynach, dobrej szacie, wydajny, płynny ruchCornadore ADA
klasa młodzieży: dosk. 1/2

Elegancka proporcjonalna suka o bardzo ładnej głowie, dobrej linii górnej i dolnej, dobrze kątowanych kończynach, płynna w ruchu, utrudnia ocenę uzębienia, nie w nastroju wystawowym
**********************************************
29.10.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Poznań
sędzia rasy: Marlena Jakubowska
sędzia BOG: Adam Stasiak

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia: dosk. 1/1, CWC, CACIB, kwalifikacja na Crufts 2017, BOB, wybrany do finałowej 6 BOG

Pies o doskonałej górnej i dolnej linii, długiej szyi, doskonale zaznaczony kłąb, doskonałe kątowanie kończyn przednich i tylnych, doskonała szataCornadore ADA
klasa pośrednia: dosk. 1/1, CWC, CACIB, kwalifikacja na Crufts 2017, BOS

Suczka o prawidłowych proporcjach, prawidłowa linia górna i dolna, prawidłowe kątowanie kończyn przednich i tylnych, ładna długa szyja, wyraźnie zaznaczony kłąb, dobry ruch
**********************************************
16.10.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Bundessieger Dortmund (D)
sędzia: Dr. Ümit Özkanal (TR)

Corranroo CAROLINE
klasa championów: dosk 1/2, VDH, CAC, CACIB, Zwycięzca Niemiec, BOB

5 letnia suka, dobra sucza głowa, dobra górna linia i osadzenie ogona, dobra klatka piersiowa, bardzo dobre kątowania, dobry ruch, dobra szata i umaszczenie, dobry temperamentCornadore ALLYN
klasa młodzieży: dosk. 3/3

15 miesięczny, dobra głowa i zgryz, ale pigmentacja nosa powinna być lepsza, dobra budowa, linia górna i osadzenie ogona, dobre kątowania, dobra klatka piersiowa, dobry ruch, dobra umaszczenie i szata.Cornadore ADA
klasa młodzieży: dosk. 2/2

15 miesięczna suka, dobra głowa i zgryz, dobra budowa, dobra linia górna, klatka piersiowa powinna być głębsza, dobre kątowania, w ruchu tylne kończyny nieco zbyt słabe, dobra szata i umaszczenie.
**********************************************
09.10.2016 – Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gliwicach (oddział Zabrze)
sędzia rasy: Maria Zasada
sędzia BOG: Tadeusz Chwalny

Nasze "maluchy" pierwszy raz w dorosłych klasach otrzymały pierwsze wnioski na Championa Polski:

Cornadore ALLYN
klasa pośrednia
doskonała 1/1, CWC, najlepszy dorosły pies w rasie 1/1, BOB 1/2, BOG!!!

Samczy, efektowny, głowa z dobrym wyrazem, dobrze osadzona, głęboka klatka piersiowa, doskonały ruch, duży temperamentCornadore ADA
klasa pośrednia
doskonała 1/1, CWC, najlepsza dorosła suka w rasie 1/1, BOS

Delikatna suka, głowa sucza w wyrazie, dobra górna linia, kończyny przednie mogłyby być lepiej kątowane, ruch poprawny
**********************************************
02.10.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Bundessieger Tulln (A)
sędzia: Elisabeth Pimper (A)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonała 1, Młodzieżowy Zwycięzca Austrii

Duży 15-miesięczny pies, piękna szata, głęboka klatka piersiowa, dobre przedpiersie, mocny grzbiet, dobre kątowanie tyłu, wydajny ruch, prawidłowy zgryz nożycowy, ciemne oczy.

Cornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, Młodzieżowy Zwycięzca Austrii

Bardzo ładna suka, piękna głowa, prawidłowy zgryz nożycowy, ciemne oczy, prawidłowo osadzony ogon, dobra dolna i górna linia, dobrze umięśniona, prawidłowe kątowanie tyłu, skąpa szata, swobodny ruch

Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, CACA, res. CACIB (2/3)

Bardzo ładna sucza głowa, ciemne oczy, prawidłowy zgryz nożycowy, prosty, mocny grzbiet, dobra głębokość klatki piersiowej, dobra szata, dobre kątowanie tyłu, dobra w ruchu


**********************************************
01.10.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej - Tulln (A)
sędzia: Branko Sare (HR)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonała 1, Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej, kwalifikacja na Crufts 2017

15-miesięczny pies, mocny, wysoki, dobra szyja, prawidłowe kątowania i ruchCornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej, kwalifikacja na Crufts 2017

15-miesięczna suka, dobry typ, dobra głowa, prawidłowy zgryz, dobra linia górna i wielkość, prawidłowe kątowania, nieco zbyt wysoko osadzona szyjaCorranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, CACA, CACIB, BOB, Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej, kwalifikacja na Crufts 2017

5-letnia suka najwyższej klasy, bez widocznych wad, doskonała kondycja, dobrze się poruszaDziękuję Marioli i Patrycji Sklorz za wspaniały handling podczas porównania o rasę!


**********************************************
17/18/24.09.2016 – Próby myśliwskie FDJ - Field Dog Junior (Kanada)

Cornadore AVON TO ANNAGH
punkty: 98/100Gratulacje Mary!


**********************************************
18.09.2016 – Wystawa Psów w Darlington (UK)

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE
klasa: postgraduate 1
res. best dog

Mocno zbudowany, dobrego typu z dobrze ukształtowaną głową, ciemnym okiem i łagodnym wyrazem. Pracujący typ pokazujący siłę ciała i dobre umięśnienie tylnych kończyn. Prosty front, głębokie ciało, dobrze rozwinięte żebra, linia górna w ruchu stabilna. Spójny, pozytywny ruch.

Gratulacje Lynda & Alan!


**********************************************
03.09.2016 – Próby pracy wyżłów i psów myśliwskich małych ras - Czechowice-Dziedzice

Cornadore AVOCA
Dyplom I stopnia
punkty: 92/100

Gratulacje Kasia!


**********************************************
26.08.2016 – Wystawa Europejska w Brukseli (BEL)
sędzia: Ludovica Salamon (IT)
sędzia BOG Junior: Singrid Jarmer (A)

Cornadore ARRO
klasa młodzieży
doskonała 1/3, JCAC, Młodzieżowy Zwycięzca Europy, najlepszy junior w rasie, BOG Junior II

Gratulacje Nataliya i Rostik! Podziękowania dla handlera Natalii Trots!Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonała 2/3Cornadore ADA
klasa młodzieży
bdb 2/2Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 3/3
**********************************************
21.08.2016 – German Winner Show Leipzig (D)
sędzia: Peter Beyersdorf (D)

Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, VDH, CAC, CACIB, BOS
**********************************************
20.08.2016 – Beskidzkie Próby Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras Wadowice, ZO PZŁ Bielsko-Biała

Komisja sędziowska: Marzena Błońska, Piotr Błoński, Krzysztof Kunicki

Cornadore ALLYN
Dyplom I stopnia
punkty: 100/100
lokata: 1/20Cornadore ADA
Dyplom I stopnia
puntky: 90/100
lokata: 12/20


**********************************************
06.08.2016 – Paignton District Fanciers Association (UK)
sędzia: Janet Richards (UK)

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE
klasa młodzieży 1/2
rezerwowy najlepszy pies/ res. best dog

Gratulacje Lynda i Alan!


**********************************************
01.07.2016 – Windsor Championship Dog Show (UK)
sędzia: Julien Barney (UK)

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE
klasa szczeniąt
Najlepsze szczenię w rasie!

Gratulacje Lynda i Alan!


fot. Ray & Debbie McDonald, ⓒ Roanjora Photograhpy 2016


**********************************************
25.06.2016 – World Dog Show Moskwa (RUS)
sędzia: Johan Juslin (FIN)

Cornadore ARRO
klasa młodzieży
doskonała 2, res. JCAC

Gratulacje Nataliya i Rostik!


fot. Natalia Deingel, handling Anna Agevnina**********************************************
12.06.2016 – Klubowa Wystawa Seterów Irlandzkich Czerwono-Białych Stoneleigh (UK)
sędzia: Rodney Baron (UK)

Corranroo CAROLINE
klasa otwarta - 10 sukCornadore ALLYN
klasa szczeniąt 2/2 i młodzieży 2/2
kwalifikacja na Crufts 2017

Nieco strome kątowanie ramion, bardzo dobra sierśćCornadore ADA
klasa szczeniąt 1/3 i młodzieży 2/2
kwalifikacja na Crufts 2017

Ładna głowa, dobre proporcje i kątowanie, dobra sierść, porusza się dobrze jak na szczeniaka
**********************************************
04.06.2016 – Klubowa Wystawa Wyżłów Opole
sędzia: Grzegorz Weron (PL)

Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, CWC, Zwycięzca Klubu, BOB

Bardzo ładna z dobrą kością, dobre proporcje, dobry front, typowa górna linia, dobra dolna, bdb kątowanie i ruch.Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonały 1, zwycięzca młodzieży, BOS, zakończył młodzieżowy championat Polski

Dobrej wielkości, dobra głowa, typowy guz potyliczny, dobre kątowanie kończyn, wymaga więcej masy mięśniowejCornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, zakończyła młodzieżowy championat Polski

Bardzo ładna suka z piękną głową, dobrą kością, bdb przedpiersie, dobre kątowanie kończyn tylnych, dobra linia
**********************************************
28.05.2016 – Bath Canine Society (UK)
sędzia: Brian Limpus (UK)

Cornadore ARGYLE WITH COPPERWHITE
klasa szczeniąt, klasa młodzieży
najlepsze szczenię, res. BEST DOG

10-miesięczny, piękna sylwetka z prostym frontem, zgrabne stopy, czysta szyja, dobra kość, głęboka klatka piersiowa, dobre kątowanie tyłu, przyjemny wyraz, dobre oczy, prawidłowy zgryz, pigmentacja powinna się poprawić wraz z wiekiem, dobry ruch na luźnej smyczy

Gratulacje Lynda i Alan!


**********************************************
22.05.2016 – Setter Derby - Austria (A)
sędzia: Frank Kane (UK)

Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, CACA, najlepsza suka, BOB

Pięcioletnia najwyższej jakości suka w pięknej formie, prawidłowy rozmiar i proporcje, bardzo dobra kość i stopy, doskonałe kolory, sucza, dobrego typu i jakości głowa, doskonały ruch i typ.Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonały 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy pies, BOS

Dziesięciomiesięczny pies, doskonały ruch i postawa, górna granica wzrostu i potrzebuje obecnie rozwinąć się bardziej, by wyglądać bardziej kompaktowo. Bardzo dobry typ głowy, dobre kolory, pięknie wykończony, pełny obietnicCornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior

Dziesięcznomiesięczna najwyższej jakości suka pełna cech rasy. O prawidłowej wysokości i proporcjach i bardzo dobrym wykończeniu. Dobra głowa, która potrzebuje czasu. Suka potrzebuje czasu by stać się mocniejsza. Wolałbym jedynie nieco mocniejszą kość, ale mimo tego jest wspaniałym przedstawicielem rasy.
**********************************************
08.05.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Frühjahrssieger Dortmund (D)
sędzia: Anna Tiets (RUS)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonały 3/3

10-miesięczny pies, prawidłowo zbudowany, rozwinięty odpowiednio do wieku, bardzo dobra postawa, prawidłowe umaszczenie i okrywa włosowa, samcza głowa, stop nieco zbyt mocny, prawidłowa linia górna i kątowania, nieco zbyt długi, ruch powinien być nieco bardziej płynny, doskonały temperament.Cornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1/4, zwycięzca młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Wiosny

Typowa, elegancka suczka, rozwinięta odpowiednio do wieku, głowa z prawidłowym wyrazem, prawidłowe usposobienie, dobra linia górna, klatka piersiowa głęboka, ale żebra dość płaskie, prawidłowa w ruchu.

**********************************************
07.05.2016 – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych VDH-Europasieger Dortmund (D)
sędzia: Martin Falsey (IRL)

Corranroo CAROLINE
klasa championów
doskonała 1, VDH, CAC, CACIB, BOS, kwalifikacja na Crufts 2017 i tytuł Zwycięzca Europy VDH – trzeci rok z rzędu!

Bardzo ładna suczka, piękna głowa, dobra szyja i ramiona, prosty front, dobra linia górna, dobra klatka piersiowa, dobre osadzenie ogona, dobry zad, dobre kątowania, proste stawy skokowe, wolałbym lepszy ruch.sędzia: Christiane Lohmann (D)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
bdb 3/4

10 miesięczny samiec bardzo mocnej kości, o głowie bardziej setera irlandzkiego, powinien być bardziej atletycznie zbudowany, prosty front, prawidłowo kątowane kończyny tylne, bardzo długa partia lędźwiowa, w ruchu brakuje mu stabilności, doskonałe umaszczenie i struktura sierści, usposobienie do przyjęcia.

Cornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 3/4

10 miesięczna bardzo filigranowa suczka, która potrzebuje dużo czasu żeby dojrzeć, wąska głowa z lekkim pyskiem, prawidłowa górna linia, dobre przedpiersie, głębokość klatki piersiowej stosowna do wieku, na szerokość musi jeszcze się rozrosnąć, prawidłowe kątowania, doskonałe umaszczenie i struktura sierści, w ruchu jeszcze nie skoordynowana, przyjazne usposobienie.**********************************************
07.05.2016 – Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Jeleśnia (o/Bielsko-Biała)
sędzia: Krzysztof Kunicki (PL)

Cornadore AVOCA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, BOB, BOG III
Fantastycznie! Gratulacje Kasiu!


fot. Janusz Kania**********************************************
01.05.2016 – XXXIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Rybnik
sędzia: Tadeusz Chwalny (PL)

Cornadore AVOCA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, BOB
Gratulacje Kasiu!

Piękna suka o umaszczeniu typowym dla rasy. Głowa pełna wyrazu, wystarczającej długości i dobrze wymodelowana szyja, wystarczająca głęboka klatka piersiowa, prosty grzbiet, prosty ogon, prawidłowe kątowanie.


fot. Janusz Kania**********************************************
24.04.2016 – XXXV Jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Opole
sędzia: Tatjana Urek (SLO)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, BOBCornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, BOS

**********************************************
10.04.2016 - XXXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Zabrze
sędzia: Agnieszka Skórzewska (PL)

Cornadore ALLYN
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, zwycięzca płci przeciwnej BOS

Bardzo mocny pies, mocna samcza głowa, dobre przedpiersie stosowne do wieku, dobra klatka piersiowa, dobre kątowanie przodu i tyłu, dobry kłąb, dobrze osadzony ogon, dobra linia grzbietu, doskonały temperament

Cornadore ADA
klasa młodzieży
doskonała 1, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, BOB

Bardzo ładna proporcjonalna suczka, prawidłowa głowa, ładna długa szyja, bdb górna i dolna linia, doskonałe przedpiersie, pojemna klatka piersiowa, doskonałe kątowanie kończyn, doskonale osadzony i noszony ogon, bdb jakość włosa, doskonały temperament, bdb ruch, doskonała prezentacja

**********************************************
20.03.2016 - VIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Katowice
sędzia: Grzegorz Weron (PL)

Cornadore ALLYN
klasa szczeniąt
wybitnie obiecujący 1

W typie rasy, dobra długość szyi, nieco wydłużony w partii lędźwiowej, nieco stromy front, odpowiednie kątowanie kończyn, typowy ruch


fot. Jacek Adamczyk

Cornadore ADA
klasa szczeniąt
wybitnie obiecująca 1, najlepsze szczenię

Odpowiedniej wielkości, ładna głowa, szyja, przedpiersie, kątowania prawidłowe, typowy ruch


fot. Jacek Adamczyk


**********************************************
19.03.2016 - VII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Katowice
sędzia: Dorota Witkowska (PL)

Cornadore ALLYN
klasa szczeniąt
wybitnie obiecujący 1, najlepsze szczenię

Dobra wielkość i proporcje, bardzo dobry wyraz, głowa typowo samcza, prosty, mocny grzbiet, dobre kątowanie i stawianie przednich i tylnych kończyn


fot. Piotr Pieczara

Cornadore ADA
klasa szczeniąt
wybitnie obiecująca 1

Nieduża proporcjonalna suka lekkiej konstrukcji, typowa głowa, dobra górna linia, bardzo dobra w ruchu, szata typowa do wieku


fot. Piotr Pieczara


**********************************************
12.03.2016 - Setter Show Moskwa (RUS)
sędzia: Diane Stewart-Ritchie (UK)

Cornadore ARRO
klasa szczeniąt
wybitnie obiecujący 1, najlepsze szczenię w rasie, najlepsze szczenię wystawy!!!


fot. Kate Masheenistoff


**********************************************
11.03.2016 - Crufts - Birmingham (UK)
sędzia: Valerie Foss (UK)

Corranroo Caroline
klasa otwarta
VHC - bardzo wysoko wyróżniona
**********************************************
20.02.2016 - Wystawa Psów Rasowych Woodstock (CAN)
sędzia: Dr Michael Woods (CAN)

Cornadore AVON TO ANNAGH
klasa szczeniąt
najlepsze szczenię, res. najlepsza suka
**********************************************
31.01.2016 - V Zimowa Wystawa Psów Rasowych ExpoSilesia Będzin
sędzia: Adam Stasiak (PL)

Cornadore ALLYN
klasa szczeniąt
wybitnie obiecujący 1, najlepsze szczenię

7-miesięczny pies, proporcjonalny, o bardzo ładnej głowie, bardzo dobrej górnej linii, dostatecznie głęboka klatka piersiowa, elegancki w ruchu, doskonale kątowanyCornadore ADA
klasa szczeniąt
wybitnie obiecująca 1

Proporcjonalna ładna suka o dobrej głowie, dobra linia górna i dolna, dobrze kątowane kończyny, jeszcze nieco odstające łokcie, dobra w ruchu
**********************************************
30.01.2016 - NDS pamięci L.Sabaneev 2016 Moskwa (RUS)
sędzia: Sjoerd Jobse (S)

Cornadore ARRO
klasa szczeniąt
wybitnie obiecujący 1, najlepsze szczenię


**********************************************
Copyright © 2009-2022 wiedej, cornadore
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony bez zgody autorów zabronione
Odwiedzając naszą witrynę zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies